cekmekoydiyetisyen
Diyetisyen

Betül Ceylan

2017 yılında Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur belgesi ile mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde de 1 sene eğitim görmeye hak kazanmış ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Eğitim hayatı sırasında bir yandan da Anadolu Üniversitesi’nde Açık Öğretim Fakültesi Marka İletişim Bölümü’nü bitirmiştir. Diyetisyenliğe gönül veren Betül Ceylan marka iletişimi okuyup kendi markasını ortaya çıkarma amacıyla yola çıkmıştır.

Üniversite hayatı boyunca sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak Lösev, Geleceğin Bilimi gibi oluşumların içerinde beslenme ile sunumlar yapmıştır. 2 dönem boyunca Geleceğin Bilimi Beslenme Atölyesi’nde kurucu olarak aktif rol almıştır. Eğitim aldığı süre boyunca bulduğu her fırsatta özel klinik diyetisyenlerinin yanında staj yapan Betül Ceylan aynı zamanda spor salonlarında da stajyer olarak görev almıştır.

Üniversite eğitimi süresince, Medipol Hastanesi ve Academic Hospital’da onkoloji, nütrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde ve yetişkin beslenmesi üzerine; çocuk kreşleri ve Medipol Mega Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; ISS Catering’in görevlendirdiği okullarda ve Medipol Hastanesi mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamlamıştır.Üniversitede bitirme tezi olarak “Yetişkin bireylerde çevresel faktörlerin besin seçimi ve porsiyon algısına etkisi” konusunu hazırladı.

1.,2.,3. ve 4. Diyet Şenliği’nde stajyer diyetisyen olarak görev aldı.

Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği, bariatrik cerrahi diyetisyenliği kursları başta olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı. 2016 yılında katıldığı sertifika programlarında ‘Life Coach’’ unvanı ve ISO tetkikçi ve denetçisi sertifikalarını aldı.

Mezun olduktan sonra 4 ay süre ile bir beslenme danışmanlık merkezinde çalıştı.

Eylül 2017 itibari ile Çekmeköy’de BETÜL CEYLAN Sağlıklı Beslenme & Diyet Merkezi’ni kurdu . Yönetici ve kurucu diyetisyen olarak Çekmeköy’de bulunan ofisinde danışan takip ediyor.

Kilo verme, kilo alma, çocuk beslenmesi, gebelik/emzirme dönemlerinde beslenme, tiroid hastalarında beslenme, hiperkolesterol-hipertansiyon gibi kalp ve damar hastalıklarında beslenme, polikistikover sendromunda(PCOS) beslenme, böbrek hastalarında beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme gibi birçok konuda danışanlarına destek olmaktadır.

Diyetisyen

Sena Kondak Erol

2018 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden onur belgesi ile mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca birçok seminer ve eğitime katıldı. Geleceğin Bilimi Beslenme atölyesinde 2 kez poster sunumu yaptı. Birçok mutfak etkinliğinde yer alarak sağlıklı tarifler ve sağlıklı pişirme teknikleri konusunda kendini geliştirdi.

Staj döneminde Bağcılar Medipol Mega Hastanesi, Sefaköy Medipol Hastanesi, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma hastanelerinde obezite polikliniği, diyabet polikliniği, onkoloji ve kemik iliği transplantasyonu bölümleri, nutrisyon bölümü, çocuk hastalıkları bölümlerinde çalıştı. Bitirme tezini Yrd. Doç. Dr. Nihal Zekiye Erdem danışmalığında ‘‘Sosyal Medya ve Reklamların Beslenme Üzerine Etkisi’’ konusunda hazırladı. 2018 yılında Bosna Hersek’te International University of Sarajevo’da İngilizce eğitimi aldı. Ekim 2018 itibariyle Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezi’nde diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

Fitoterapi Eğitimi, Karbonhidrat Sayımı Eğitimi, Sağlıklı Yaşam Kongreleri, Çölyak ve Gluten Duyarlılığında Beslenme Eğitimi, Türk Mutfağı ve Sağlıklı Pişirme Yöntemleri Eğitimi gibi pek çok eğitime katıldı.

Çekmeköy Belediyesi Kültür Merkezlerinde sağlıklı beslenme eğitimleri, spor kulüpleri, pilates stüdyosu gibi merkezlerde sporcu beslenmesi eğitimleri vermektedir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sağlıklı beslenme eğitimleri vermektedir. Çekmeköy’ de bulunan BETÜL CEYLAN Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezimizde danışan takibi yapmaktadır.

Kilo verme, kilo alma, çocuk beslenmesi, gebelik/emzirme dönemlerinde beslenme, tiroid hastalarında beslenme, hiperkolesterol-hipertansiyon gibi kalp ve damar hastalıklarında beslenme, polikistikover sendromunda(PCOS) beslenme, böbrek hastalarında beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme gibi birçok konuda danışanlarına destek olmaktadır.

Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirme, hayata adapte etme ve kalıcılığını sağlama konusunda danışanlarına Sağlıklı Beslenme Eğitimi vermeyi ilke edinerek keyifli ve sürdürülebilir bir diyet serüveni geçirmelerini amaçlıyor.

cekmekoydiyetisyen
Diyetisyen

Sude Duman

2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Halen ikinci üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi İşletme Bölümü’nde okumaktadır.

Üniversite hayatı boyunca birçok seminer ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol aldı.

Eğitim hayatı boyunca kendini geliştirmek yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok yerde staj yaptı. Göztepe Medicalpark Hastanesi, Üsküdar Toplum Sağlığı Merkezi, BB Aile Danıma ve Eitim Merkezleri (SADEM), Uzman Diyetisyen Müzda Irmak Beslenme Danışmanlığı gibi yerlerde obezite polikliniği, diyabet polikliniği, onkoloji ve kemik iliği transplantasyonu bölümleri, nütrisyon bölümlerinde görev alıp stajlarını başarıyla tamamlamıştır.

İtalya’da Ospedale Civile Apune ‘NOA’ ve Ospedale Massa Carrara gibi çeşitli hastanelerde eğitimler almıştır. Madre Cabrini DCA Eating Disorders Rehab Center’da yeme bozuklukları üzerine staj yapmıştır.

4 senelik lisans eğitiminin sonunda bitirme tezini “Egzersiz Yapan Bireylerde Yeme Bozuklukları Sıklıının Belirlenmesi” konusunda yazdı. Lisans bitirme tezinin sunumu 4. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi’nde yaptı ve tezi sözlü bildiri olarak yayınlandı.

Diyabet Diyetisyenliği, Sporcu Beslenmesi, Anne Çocuk Beslenmesi, Yeme Bozuklukları, Obezite Cerrahisi Diyetisyenliği, Karbonhidrat Sayımı Eğitimi gibi birçok kurs ve eğitime katıldı.

Ekim 2020 itibariyle Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezi’nde diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

Paper writing services are now very popular these days as more people are turning to computers for taking down written works. Essays and https://payforessay.net/buy-essay other written documents are easily written down to paper writer a notebook or tablet by using one of the best essay writing services about. Most of these providers help pupils with writing a written essay. This helps pupils to enhance their academic performance in college. Consequently, if you want your article to www.masterpapers.com be essay help assessed essay writers by your peers or some renowned intellectuals, get the best essay writer around to write the essay.